ENERGIA DLA FIRM ODCIĘTA, TYSIĄCE KLIENTÓW W BARDZO POWAŻNYCH KŁOPOTACH

 

Szalejące ceny energii na giełdzie po raz kolejny przysparzają poważnych kłopotów przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym.

Energia dla firm już zdążyła kilka miesięcy temu uraczyć klientów podwyżkami na już trwających umowach, ale tym razem przeszli samych siebie.

Dziś na stronie Energii dla Firm S.A. pojawił się komunikat zarządu w którym poinformowano o zaprzestaniu sprzedaży energii elektrycznej z dniem 07.09.2018

 

 

„Szanowni Państwo,


Zarząd Energia dla firm S.A. wyraża głębokie ubolewanie, iż pomimo wdrażanych intensywnie od kilku miesięcy procesów restrukturyzujących, nie może dalej  prowadzić koncesjonowanej działalności w sposób stabilny i przewidywalny.

Zarząd Spółki Energia dla firm S.A. informuje, iż w dniu 07.09.2018 roku Spółka zaprzestała świadczenia Państwu usług sprzedaży energii elektrycznej. W związku z tym Klienci Spółki Energia dla firm S.A. przejdą na Sprzedaż Rezerwową, co oznacza, że zachowają Państwo ciągłość dostaw prądu, a Państwa sprzedawcą będzie Sprzedawca Rezerwowy wyznaczony na terenie Państwa Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Energia dla firm S.A. wystawi rozliczenie końcowe za energię elektryczną zużytą do dnia 06.09.2018 roku na podstawie przekazanych danych pomiarowych od Operatora Systemu Dystrybucyjnego natomiast rachunki za energię elektryczną zużytą od dnia 07.09.2018 roku otrzymają Państwo od Sprzedawcy Rezerwowego. Ceny Sprzedaży Rezerwowej mogą być wyższe od cen dotychczasowych, dlatego celem minimalizacji kosztów prosimy o wybór i podpisanie umowy z nowym sprzedawcą energii elektrycznej.

Szanowni Klienci, jak najszybciej powinni Państwo dokonać wyboru nowego sprzedawcy energii elektrycznej.”

 

 

 

Sytuację potwierdza też pismo z PSE Energia dla Firm – wstrzymanie UD 

 

Co to oznacza? Kłopoty dla tysięcy klientów tego sprzedawcy. Wszyscy klienci biznesowi i indywidualni trafią do sprzedaży rezerwowej energii elektrycznej. Ciągłość dostaw energii elektrycznej jest zapewniona ale cena będzie zdecydowanie wyższa niż była zakontraktowana z Energią dla Firm. Dla klientów na poszczególnych OSD (Innogy, PGE, ENERGA OPERATOR, TAURON) dla taryfy C11

Innogy 425,20 ZŁ/MWH

Energa 1 407 ZŁ/MWH

PGE 417.30 ZŁ/MWH

ENEA 674,2 ZŁ/MWH

TAURON 398.30 ZŁ/MWH

 

Najwięcej zapłacą niestety odbiorcy którzy znajdują się na terenie Energa Operator. Enegia dla Firm to jest drugi w ostatnim czasie po Corrente (o czym pisałem tu) sprzedawca który wpędził klientów w kłopoty. Aktualna sytuacja rynkowa jest bardzo zła. Ceny energii szybują w górę czego skutki właśnie mamy przed oczyma.

Największym problemem na tym etapie jest to, iż klienci Energii dla Firm nie zdają sobie sprawy z tego co dziś się wydarzyło, dopiero za kilka dni prawdopodobnie dotrą do nich pisma od sprzedawcy z tą informacją. A niektórzy wcześniej dowiedzą się z internetu. Dziś od razu zadzwoniłem do kilku klientów, którzy mają aktywne umowy z tymże sprzedawcą i są przerażeni. Ceny które mieli w granicach 260 zł/mwh zagwarantowane do końca 2019 lub 2020 są nie aktualne i teraz niestety będą dużo wyższe, a przez najbliższe 3 tygodnie będą na taryfie rezerwowej za która zapłacą krocie.

Co robić?

Trzeba jak najszybciej podpisać nową umowę na sprzedaż energii elektrycznej, ponieważ sama procedura „podłączenia” nowego sprzedawcy trwa 21 dni.

Drogi przedsiębiorco, jeżeli masz podobny problem z Energią dla Firm zapraszam do kontaktu.

Jeżeli jesteś na terenie Innogy oraz Energa mogę zaoferować umowę kompleksową z atrakcyjnymi niskimi stawkami.

Dla klientów z Obszaru PGE, ENEA, TAURON również posiadam świetne oferty.

Opierając się na swoim doświadczeniu oraz znajomości rynku energii jestem w stanie zmniejszyć finansowe perturbacje, których doświadczysz w związku z wejściem na sprzedaż rezerwową.
Ponieważ najważniejsze jest abyś:

  • jak najszybciej wydostał się z taryfy rezerwowej.
  • miał święty spokój
  • mógł spokojnie pracować lub wypoczywać, nie martwiąc się o sprawy prądowe w twojej firmie.

Zadzwoń, napisz sytuacja jest poważna i tylko szybko działając możesz zminimalizować straty.

Wiesław Śliwiński

666-874-782

wsliwinski@doradcy-energetyczni.eu

 

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.