Fiten – finalne odliczanie końca już ogłoszone. Od listopada jego klienci się zastanawiają, co dalej, najpierw Fiten zafundował swoim klientom, umowy z nowym sprzedawcą na niekorzystnych warunkach umownych o czym pisałem tutaj w poprzednim artykule.
Tym razem w ostatnim tygodniu klienci od swojego sprzedawcy dostali wypowiedzenie umowy na 31.01.2020. Tu należy pochwalić firmę, ponieważ ostatnie lata nam pokazały, iż firmy mają w nosie klientów i potrafią z dnia na dzień ogłosić upadłość i pozostawić klientów na taryfie rezerwowej. W Warszawie dla taryfy C11 jest to 750 zł/MWh netto.
Z moich obserwacji firma Fiten już od dłuższego czasu dyszała, podczas podwyżki z października 2018 roku stracili sporo klientów, część została nieświadomie gdyż zbyt późno się zorientowali, iż mają tylko 14 dni na wniesienie sprzeciwu inaczej jest to milczące przyzwolenie. Dzięki temu zabiegowi cześć klientów pozostała pomimo podwyżek.
Podejrzewam, iż Fiten wysyłając pisma na początku listopada, chciał osiągnąć podobny sukces, zwłaszcza, że na sprzedaży swoich klientów mieli zarobić min półtora miliona zł. Na początku Grudnia miałem nawet telefon z Energia Polska sp zoo z propozycją współpracy, gdy już na wstępie ją odrzuciłem dostałem kilka niemiłych słów sugerujących spotkanie się w sadzie za poprzedni artykuł. Cóż ja też współpracuje z dobrymi prawnikami którzy mnie uspokoiło😊
Jesteś z Warszawy i masz umowę z Fiten?
Z Innogy Polska mamy dla Ciebie umowę kompleksową z niską ceną negocjowana do końca 2022!!! Żadne rabaty i upusty od ceny.
Co teraz?
Teraz należy szybko wybrać sprzedawcę, który zgłosi umowę sprzedaży od 01.02.2020. Ale musi to zrobić najpóźniej 10.01.2020. Inaczej wpadniemy na rezerwę. Nie należy też pozostawiać tego na 8 stycznia, ponieważ sprzedawca może nie zdażyć z umową Last Minute
Trzeba wyjaśnić kilka kwestii dlaczego umowa podpisana na „ostatni gwizdek” może nie wejść o czasie, otóż:
- umowa pod podpisaniu musi zostać wprowadzona do systemu, zajmuje to kilka godzin lub kilka dni, w zależności jak duże jest obłożenie umowami. Czyli jeżeli jest jedna umowa to w ciągu godziny uda się ją wprowadzić, jeżeli jest kilka-kilkanaście to niestety zostaną wprowadzone następnego dnia wg kolejności. Ja akurat sam wprowadzam umowy do systemu wiec jest to zazwyczaj tego samego dnia wieczorem.
- umowa musi zostać zweryfikowana przez backoffice sprzedawcy. Sprawdzana jest po kontem merytorycznym, czy odpowiednie osoby podpisały umowę, czy są wszystkie dane oraz czy nie ma błędów (ważne jest aby umowa która Państwo dostają do podpisania była wygenerowana w systemie, a nie pisana na kolanie, bo wtedy jest spora szansa wystąpienia błędu i pomyłki. Co opóźni wejście umowy w życie. Zostanie odrzucona przez BO do poprawy i zanim się ją poprawi, zanim dojdzie jej kolej ponownego sprawdzenia to mamy jeden lub więcej dni opóźnienia. Ja zazwyczaj umowy generuje u klienta i drukuje.
- zgłoszenie klienta na platformie PWI dystrybutora. Każda pozytywnie zweryfikowana umowa musi zostać zgłoszona przez sprzedawcę do OSD (w Warszawie jest to Innogy Stoen Operator) na 21 dni przed wejściem w życie. Czyli w tym przypadku do 10.01.2020
W związku z powyższym podpisywanie umów na ostatnia chwile jest nie zalecane, gdyż możemy trafić pomimo obietnic handlowca na rezerwę. Dla klientów z Warszawy, mam specjalna ofertę Innogy związana z powrotem na umowę kompleksową i obniżoną ceną.
Masz umowę z Fiten S.A?
Napisz do nas, nie musisz brać umowy na słabych warunkach