Fotowoltaika to temat dość burzliwy ostatnimi czasy. Jest grono osób sceptycznych które ma swoje wizje i twierdzi, iż to się nie opłaca. Na szczęście jest coraz więcej ludzi którzy patrzą, widzą i rozumieją. Ceny energii elektrycznej nie będą spadały, tylko rosły. Zatem budzi się potrzeba bezpieczeństwa które oferuje nam fotowoltaika i obniżenie i tak już rosnących kosztów nawet o 90%. Zanim się nimi zajęliśmy przeprowadziliśmy dość wnikliwą analizę rynku, ofert oraz firm które oferują instalacje fotowoltaiczne.

Zacznijmy od tego, iż w ostatnim roku namnożyło się firm i przedstawicieli handlowych oferujących fotowoltaikę. Większość z którymi mieliśmy styczność to zbieranina kilku handlowców, którzy założyli firmę i od dystrybutora dostali 3 warianty: tani, średni i drogi opakowane w różne ciekawe nieraz intrygujące nazwy.

Nie byłoby w tym nic dziwnego i niebezpiecznego, gdyby nie to, iż często produkty drogie (premium, exclusive itp) są syrenką w cenie mercedesa. Parę dni temu spotkałem się z ofertą premium z panelami z niższej półki, ale inwerterem z typu Solar Edge ale wcześniejszej generacji. Dzięki czemu dostaliśmy teoretycznie falownik klasy premium ale stary, panele które były dobrym produktem 5 lat temu za zbyt wysoka cenę. To jakbyśmy kupili Nowego Mercedesa w wersji exclusive który przeleżał 5 lat w magazynie salonu i został sprzedany po cenie nowego w wersji exclusive z bieżącego roku. Niby Mercedes to mercedes, ale technologia się zmieniła.

Często w takich przypadkach gwarancja już potrafi trwać, bo została odpalona. Sprzedawca kupił panele po promocyjnej cenie ze względu na to, iż gwarancja już płynie i sprzedaje je klientowi jako pełnowartościowy produkt. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż pośrednik nie ma możliwości cedować gwarancji na klienta o ile nie jest partnerem lub dystrybutorem tej firmy.

Czyli od tzw garażowców możemy kupić panele z brakiem gwarancji lub już płynąca gwarancją. Kwestia tego kto wystawia fakturę może jeszcze nas odratować. Jedyne roszczenia względem umowy można wtedy przedstawiać przed sądem.

Nie bawią nas takie praktyki, sporo czasu minęło, aż udało nam się znaleźć konkretne firmy, która naprawdę znają się na rzeczy, mają dobre produkty, niektóre tylko u nich dostępne i są wg nas wiarygodne oraz są dystrybutorami danych producentów lub ich autoryzowanymi partnerami. Gdy dostawaliśmy info, gdzie taka instalację można zobaczyć to staraliśmy się porozmawiać z inwestorem, aby uzyskać jego opinie na temat montażu, kontaktu i obsługi. Czasem gdzieś przypadkiem w terenie widzieliśmy ładną instalacje i tak samo rozmawialiśmy a kto, a jakiś namiar itd.

Dzięki temu udało nam się wypracować i skomponować produkty które naszym zdaniem są produktami wartymi swojej ceny. Nowoczesnymi i dający gwarancję zadowolenia naszych klientów oraz dalsze polecenia.

Zamierzając wybrać instalacje fotowoltaiczną dla siebie warto zapoznać się z tymi trzeba działami poniżej, oraz z naszym blogiem który na pewno pomoże Państwu uzyskać więcej informacji na temat Fotowoltaiki i czym się kierować. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

    Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

    NIE ZWLEKAJ I WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ