Własny prąd

Po zwróceniu się kosztów inwestycji w fotowoltaikę, prąd mamy za darmo. Płacimy jedynie za abomanemtowe opłaty dystrybucyjne i w zależności od sprzedawcy opłatę handlową. Koszty są zależne od regionu jest to miedzy 100 a 200 zl rocznie.

        Oszczędności

Instalacja fotowoltaiczna zwraca się na obecną chwilę w ciągu 7 – 8 lat. Rządowe programy typu czyste powietrze, pozwalają dzięki dotacją skrócić ten okres. Natomiast wraz z podwyżkami cen energii od stycznia 2020 mikro instalacje będą się zwracały dużo szybciej.

        Niezależność

Nowe regulacje prawne pozwalają nam na to, by w korzystny sposób rozliczać się z zakładem energetycznym. Zapowiadające się rosnące ceny prądu będą sprzyjać posiadaczom instalacji PV, którym inwestycja w fotowoltaikę zwróci się w krótszym czasie.

Niskie koszty                eksploatacji

Moduły fotowoltaiczne tworzą bezobsługowe systemy. Najnowocześniejsze technologie pozwalają uzyskać samoczyszczące się powierzchnie pod wpływem opadów atmosferycznych. Coraz częściej gwarancja na moduły jest nawet i 20 letnie

Domową elektrownię          słoneczną

Dzięki nowym technologiom ogniwa zbierają promieniowanie bezpośrednie, odbite i rozproszone. Promieniowanie odbite to nic innego jak odbicie fotonu od wewnętrznej warstwy panela. Natomiast promieniowanie rozproszone występuje w pochmurne dni, kiedy słońce schowane jest za chmurami. Mimo tego możemy cieszyć się własną wyprodukowaną energią.

Zobacz też jak działa fotowoltaika, kliknij poniżej.

    Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

    NIE ZWLEKAJ I WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ