Firma DE Consulting została założona przez doświadczonego w branży energetycznej i rynku TPA doradcę energetycznego z 6-letnim doświadczeniem w optymalizacji kosztów energii. Zostały w niej zakotwiczone bardzo sztywne i jasne zasady dotyczące jakości i obsługi klientów biznesowych oraz doboru firm, z którymi współpracuje pośrednicząc przy sprzedaży energii elektrycznej. Mamy szerokie spektrum możliwości w doborze spółek obrotu energią elektryczną w zależności od oczekiwań Klienta.
Nasze rozwiązania są kompleksowe, nie skupiamy się tylko na stawkach za energię czynną, ponieważ to tylko cześć oszczędności. Dobrze wiemy w jaki sposób można wygenerować znaczące oszczędności odpowiednio planując także obszar dystrybucji energii elektrycznej.
Celem i głównym zadaniem jest dostarczanie Klientom rozwiązań dopasowanych idealnie do aktualnych potrzeb firmy oraz konkretnego projektu.

Zakres oferty:

Już na samym początku inwestycji mogą Państwo osiągać zyski z dobrze zorganizowanej sfery energii elektrycznej poprzez zmniejszenie stawek za energię czynną i odpowiednie zaplanowanie dystrybucji dla placu budowy oraz kontenerów biurowo-socjalnych.

Usługa obejmuję:

– analizę zapotrzebowania na energię,

– złożenie wniosku o warunki przyłącza wraz z monitorowaniem postępów realizacji (opcjonalnie przygotowanie projektu instalacji wraz z uzgodnieniami),

– załatwienie wszelkich formalności związanych z umową dystrybucyjną.

Wystarczy się do nas zadzwonić/napisać, a wspólnie wszystko zaplanujemy.

Obniżenie kosztów przy już istniejących przyłączach

– analiza faktur oraz zapotrzebowania na określone parametry dystrybucyjne,

– przedstawienie oferty obniżającej koszty energii elektrycznej.

-analiza faktur oraz zapotrzebowania na określone parametry dystrybucyjne

-przedstawienie oferty obniżającej koszty energii elektrycznej

Po już ustalonych kwestiach związanych z optymalizacją dystrybucji oraz stawek za energię czynną to my zajmujemy się wprowadzaniem zmian bezpośrednio u dystrybutora, Klient dostaje potwierdzenia wykonanych operacji oraz termin ich wprowadzenia w życie. Na każdym etapie ściśle współpracujemy z wyznaczoną osobą uzgadniając datę i godzinę w której zostaną ustalone zmiany wprowadzone.

Współpracujemy tylko i wyłącznie z firmami rzetelnymi i przyjaznymi Klientowi, którego obsługujemy.
Dlatego oferujemy:

-faktury tylko za faktyczne zużycie,

-brak prognoz czy zaliczek,

-dogodne terminy płatności,

-minimum formalności.

Tak, firmy, które specjalizują się w realizacji przyłączy na budowie i papierkologi do podłączenia prądu zawsze deklaruja, iż mają kogoś ugadanego u lokalnego sprzedawcy kto szybko załatwi umowę. Oni mają temat z głowy, a klientom wręcz odradzają wybieranie sprzedawcy przy zakładaniu nowego przyłącza, bo boją się, iż będą mieli trochę więcej roboty. Dlatego gdy nieświadomy klient pyta o to, mówią iż najlepiej będzie potem zmienić.

Fakt jest zazwyczaj taki, iż nie mają interesu w tym, aby załatwić dla swojego klienta lepszą cenę, ma być prąd i umowa, to jest. Problem jest, wtedy gdy ich człowiek/opiekun przesyła umowę terminową na standardowych stawkach z karami umownymi za jej wypowiedzenie, gdy chcemy zaoszczędzić.

Tak naprawdę czas i szybkość realizacji papierkologii to nie kwestia firmy sprzedażowej tylko dystrybutora, który musi po przedłożeniu zgłoszenia gotowości opracować np. charakterystykę mocy (taryfy powyżej 40 kW).
Kolejną zmorą na rynku akurat Warszawskim są umowy wolumenowe. Oznacza to, iż klient w umowie deklaruje pewien wolumen energii, który zużyje i dostaje też umowę terminową ze standardowymi stawkami. Czyli nic tak naprawdę nie zyskuje, a traci.

Ta praktyka pozwala opiekunom utrzymać w swoim pokaźnym portfelu klienta, nie oferując klientowi nic w zamian.

A jak to wygląda z nami?

Firma zajmująca się przygotowaniem przyłącza może od razu się do nas zgłosić z projektem i uzgodnieniami lub już z samym zgłoszeniem gotowości. Resztę my załatwiamy w ekspresowym tempie, bez czekania kilku tygodni na umowę oraz montaż licznika. Kwestia dni.

Któż nie zna sytuacji w której handlowiec podpisuję umowę i znika?

My od naszych Klientów znamy wiele takich sytuacji, dlatego każdy nasz Klienta ma indywidualnego opiekuna, który kontaktuje się na każdym etapie realizacji umowy co jakiś czas sprawdzając czy wszystko jest zgodne z założeniami.  Gwarantujemy, iż opiekun zawsze jest pod telefonem i zawsze będzie pomocny w każdej kwestii związanej z umową lub dodatkowymi zmianami.
My działamy szybciej i sprawniej niż „opiekunowie klienta” w lokalnych firmach energetycznych, z którymi zazwyczaj klient „z urzędu” zawiera umowę.

Każdą wątpliwość lub problem można zgłosić na dwa sposoby:

  1. wykonać do nas telefon z krótką informacją co się dzieje lub
  2. wysłać mail z opisem problemu lub skanem pismo, które dostaliśmy załączając je do maila.

Nie angażujemy Klienta w załatwianie jakichkolwiek spaw związanych z przyłączem, energia itp. Działamy na podstawie pełnomocnictw udzielonych przez Klienta, a na koniec przedstawimy potwierdzenia wykonanej pracy.

Nie raz i nie dwa słyszmy od naszych potencjalnych klientów, iż mają „ugadane wszystko z firmą która ma swojego człowieka u sprzedawcy i to popchnie”.

Czy aby na pewno? Przeanalizujmy to:

Firmy, które specjalizują się w realizacji przyłączy na budowie i papierkologi do podłączenia prądu zawsze deklarują, iż mają kogoś ugadanego u lokalnego sprzedawcy kto szybko załatwi umowę sprzedaży, zazwyczaj jest to osoba od której Oni wcześniej dostali umowę innego klienta i tak do niego wysyłają wszystko. KAM’a (Key Acount Manager) Kam zazwyczaj nawet ich nie kojarzy, ale skoro dostaje umowę do wystawienia to musi ją zrobić. Firma ma temat z głowy, a klientom wręcz odradzają wybieranie sprzedawcy przy zakładaniu nowego przyłącza, bo boją się, iż będą mieli trochę więcej roboty. Dlatego gdy nieświadomy klient pyta o to, mówią iż najlepiej będzie potem zmienić.

Fakt jest zazwyczaj taki, iż powyżej opisane firmy nie mają interesu w tym, aby załatwić dla swojego klienta lepszą cenę, ma być prąd i umowa, to jest. Problem jest, wtedy gdy „ich człowiek/opiekun„ przesyła umowę terminową na standardowych stawkach z karami umownymi za jej wypowiedzenie, gdy chcemy zaoszczędzić.

Tak naprawdę czas i szybkość realizacji papierkologii to nie kwestia firmy sprzedażowej tylko dystrybutora, który musi po przedłożeniu zgłoszenia gotowości opracować np. charakterystykę mocy (taryfy powyżej 40 kW).
Kolejną zmorą na rynku akurat Warszawskim są umowy wolumenowe. Oznacza to, iż klient w umowie deklaruje pewien wolumen energii, który zużyje i dostaje też umowę terminową ze standardowymi stawkami. Czyli nic tak naprawdę nie zyskuje, a traci.

Ta praktyka pozwala opiekunom utrzymać w swoim pokaźnym portfelu klienta, nie oferując klientowi nic w zamian.

A jak to wygląda z nami?

Firma zajmująca się przygotowaniem przyłącza może od razu się do nas zgłosić z projektem i uzgodnieniami lub już z samym zgłoszeniem gotowości. Resztę my załatwiamy w ekspresowym tempie, bez czekania kilku tygodni na umowę oraz montaż licznika. Kwestia dni.

Mamy też swoje firmy i projektantów niewspółpracujących którzy zajmą się tym.

Posiadamy doświadczenie we współpracy z takimi firmami jak PGE, Innogy, Energa, Fiten, AXPO, Enea, Konerg, dzięki którym wiemy jak powinna wyglądać obsługa i jak nie powinna. Współpracujemy tylko i wyłącznie z firmami, które spełniają nasze standardy jakości oraz bezpieczeństwa. Co w związku z dużymi wzrostami cen na giełdzie przysporzyło wielu przedsiębiorstwom sporo kłopotów, ale nie naszym. Więcej o tym można przeczytać tu

Jesteśmy przekonani, iż jest w działalności Państwa firmy jest pole do nawiązania współpracy z naszą firmą, która pomoże z formalnościami związanymi z obsługą inwestycji pod kątem energii elektrycznej, ale także zna doskonale rynek TPA i przygotuje oraz wdroży wszelkie dostępne środki, aby wygenerować zyski związane z zakupem energii elektrycznej. Pieniądze zaoszczędzone, to pieniądze zarobione.

 

Deweloperzy zazwyczaj stają się obiektem zainteresowania firm energetycznych dopiero w momencie, gdy są już docelowe przyłącza, natomiast mało kto myśli o tym, aby już na etapie budowy obniżyć koszty zużywanej energii elektrycznej. Tak jest to możliwe i przez nas propagowane. Generalny wykonawca lub inwestor na etapie załatwiania przyłącza budowlanego nie ma zazwyczaj pojęcia o tym, iż może podpisać umowę z innym sprzedawcą i tak samo, jak inni klienci biznesowi oszczędzać, zwiększając tym samym swoje zyski.

Już na etapie przygotowywania się do realizacji inwestycji, małej czy dużej warto pomyśleć o optymalnym doborze taryf i mocy przyłączeniowych/umownych.

Każdy plac budowy dzieli się na kilka części, do których dostarczona jest energia, między innymi cześć socjalno-biurowa, na którą nie potrzeba wysokich taryf, a odpowiednie zaplanowanie tego przed realizacją przyłącza pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy,  podczas eksploatacji, ale także przy opłatach za przyłącze.

Zarabiać na zużywanej energii można zarówno od samego początku, jak i w trakcie inwestycji poprzez obniżenie stawki za zużywaną energię czynną. Zmiana sprzedawcy pozwala zaoszczędzić ok. 10-20% na całej fakturze, co może stanowić kilka tysięcy złotych miesięcznie, które można przeznaczyć na inne wydatki.

 

 

    Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

    NIE ZWLEKAJ I WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ